Ndërron jetë në moshën 91 vjeçare aktori i njohur

Ndërron jetë në moshën 91 vjeçare aktori i njohur

Aktori Harry Dean Stanon, i njohur për rolet e tij në filma si “The Good Father II”, “Alien” dhe “Cool Hand Luke”, ka ndërruar jetë në moshën 91 vjeçare.

Ylli i lindur në Kentucky kishte karrierë gjashtë dekadëshe, duke u shfaqur në dhjetëra filma, përfshirë “1984’s Paris”, “Texas” dhe “Repo Man”, shkruan BBC.

Ai më shpesh është paraqitur në shoun e famshëm BHO Big Love dhe ringjalljen e këtij viti të kultit klasik Twin Peaks.

Roli i fundit i Stanton ishte në “Lucky”, film që u shfaq këtë muaj.

Ai ka vdekur në spitalin e Cedars Sinai në Los Angeles, ka bërë të ditur agjenti i tij, John Kelly.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje