Opinionisti Redi Shehu : Si është e mundur të nderohen monstrat –...

Opinionisti Redi Shehu : Si është e mundur të nderohen monstrat – Republika24

Opinionisti nga Shqipëria Redi Shehu në profilin e tij në rrjetin social Facebook, është shprehur i indinjuar me gjithë ato cmime Aung që i janë dhënë Aung San Suu Kyi, ndër tjerash edhe cmimi nobel për paqe.

Ndiqni postimin e plotë të Shehut në vijim:

|Këto janë cmimet që kryeministrja e Myanmarit, Aung San Suu Kyi ka fituar, ndër to edhe cmimin Nobel për Paqe:

AwardsRafto Prize
Sakharov Prize
Nobel Peace Prize
Jawaharlal Nehru Award
International Simón Bolívar Prize
Olof Palme Prize
Bhagwan Mahavir World Peace
Congressional Gold Medal

Tani të më thotë dikush se nuk po e marr vesh. Ajo qe po ndodh në Myanmar me masakrimin e Rohingyave a është e vërtet, apo cmimet janë të vërteta? Se te dyja bashkë nuk qëndrojnë. Turp ti vije komunitetit ndërkombetar dhe “United Nations of Nothing”, nese urgjent nuk i’a heq cmimet kësaj monstre…|

-përcjellë portali Republika24.info

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje