Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sot në vend do të mbajë mot kryesisht i vranët. Paradite pritet të ketë riga lokale shiu, ndërsa pasdite priten shtrëngata të shpërndara me shi.

Temperaturat minimalet do të sillen nga 13C deri në 15C, e maksimalet nga 24C deri në 27C.

Do të fryjë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 4-9m/s. Shtypja atmosferike, gradualisht do të rritet mbi vlera normale.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje