Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Sot, mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me vranësira të pjesshme të cilat, në orët e pasdites mund të marrin karakter zhvillimi e të sjellin rrebeshe lokale shiu.

Temperaturat do të sillën në mes 15 e 28 gradë celsius.

Dita e premte, në mëngjes do të ketë mot kryesisht te kthjellët, mirëpo në orët e paditës, mund të paraqiten vranësira kalimtare të cilat në mbrëmje mund të sjellin riga lokale shiu.

Temperaturat do të sillën në mes 15 e 31 gradë celsius.

E sa i përket fundjavës, meteorologët thonë se do të kemi një fundjavë,  ku më shumë do të ketë vranësira se sa orë me diell.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje