Pas 6 vjetësh, Forcat Speciale shqiptare rikthehen në Afganistan

Pas 6 vjetësh, Forcat Speciale shqiptare rikthehen në Afganistan

Ministrja shqiptare e Mbrojtjes, Olta Xhaça ka njoftuar se Forcat Speciale shqiptare janë rikthyer në Afganistan dhe po ndihmojnë në trajnimin e komandove afgane.

“Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan! Po e tregojnë veten sa specialë janë duke trajnuar Komandot afgane në misionin Resolute Support Mission. #KrenariPërFA”, shkruan Xhaçka në “Facebook”.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje