Pesë restorantet më të mira në botë, sipas milionerëve

Pesë restorantet më të mira në botë, sipas milionerëve

Pasuria shpeshherë vjen me një shije shumë të shtrenjtë – e posaçërisht kur është fjala për ushqim e pije.

Në mënyrë që të zbulojnë se ku pëlqejnë të hanë drekë e darkë personat më të pasur të botës, ‘Elite Traveler’ ka anketuar shumë prej tyre dhe ka zbuluar destinacionet e tyre të preferuara përgjatë shtatë kontinenteve.

Këto janë top pesë restorantet në të cilat milionerët e botës parapëlqejnë të drekojnë:

5) Osteria Francescana, Modena, Itali

4) Per Se, New York, SHBA

3) Eleven Madison Park, New York, SHBA

2) Azurmendi, Larrabetzu, Spanjë

1) Alinea, Chicago, SHBA

 

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje