Plagoset një person në Prishtinë

Plagoset një person në Prishtinë

Një person identiteti i të cilit nuk është zbuluar, ka mbetur i plagosur pas të shtënave me armë zjarri në rrugën Prishtinë – Mitrovicë.

Rastin për klankosova.tv e ka konfirmuar dhe zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

”Rreth ores 10:00 kemi pranuar informaten per gjuajtje me arme nr rr. Prishtine-Mitrovice. Sipas informatave fillestare nje person eshte plagosur nga arma e zjarrit dhe i njejti eshte derguar per tretman mjekesor, nderkohe qe lidhur me kete ngjarje policia ka arrestuar dy persona si dhe ka konfiskuar dy arme.Njesitet e nevojshme policore jane ne vendin e ngjarjes po merren me rastin”.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje