Presidenti amerikan uron Thaçin për 10-vjetorin e pavarësisë

Presidenti amerikan uron Thaçin për 10-vjetorin e pavarësisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka takuar sot ambasadorin amerikan, Greg Delawie, nga i cili në prag të shënimit të dhjetëvjetorit pranoi urimin e presidentit amerikan, Donald Trump.

Thaçi dhe Delawie pas këtij takimi nuk janë prononcuar për media.

Ndryshe, me aktivitete të ndryshme në vend po shënohet 10-vjetori i pavarësisë së Kosovës.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje