Presidenti Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin rus Putin

Presidenti Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin rus Putin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin rus Putin.

Erdoğan dhe Putin trajtuan zhvillimet në lidhje me Sirinë, Kongresin e Dialogut Kombëtar Sirian në Soçi, operacionin “Dega e Ullirit” dhe Idlibin.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje