Rama nis vizitën në Gjermani

Rama nis vizitën në Gjermani

epa03757753 Edi Rama, leader of the Albanian opposition Socialist Party party and candidate for prime minister, smiles during his first appearance in a press conference after the elections, in Tirana, Albania, 24 June 2013. Albania's leftist opposition was leading the conservative Democratic Party of two-time Prime Minister Sali Berisha in parliamentary elections, early returns released by election authorities indicated 24 June. EPA/ARMANDO BABANI

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka udhëtuar ditën e djeshme në Gjermani, ku pritet të takohet me kancelaren Angela Merkel.

Me një foto nga ceremonia e pritjes, kryeministri Edi Rama ka bërë urimin e mëngjesint në profilin e tij në Facebook.

Ndërsa edhe këshilltari i kryeministrit, Endri Fuga shpërndau foton nga momenti i mbërritjes së Ramës në Gjermani. “Një ceremoni vërtet mikpritëse për kryeministrin Edi Rama”, shkruan ai në Twitter.

Në këtë vizitë, shefi i ekzekutivit shqiptar nuk është pritur nga kancelarja Merkel, por nga ambasadori i Shqipërisë Artur Kuko dhe një person tjetër.

Vizita në Gjerman i paraprin vendimit të qershorit për çeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje