Rama përshëndet aneks-marrëveshjen për Demarkacionin

Rama përshëndet aneks-marrëveshjen për Demarkacionin

epa03757753 Edi Rama, leader of the Albanian opposition Socialist Party party and candidate for prime minister, smiles during his first appearance in a press conference after the elections, in Tirana, Albania, 24 June 2013. Albania's leftist opposition was leading the conservative Democratic Party of two-time Prime Minister Sali Berisha in parliamentary elections, early returns released by election authorities indicated 24 June. EPA/ARMANDO BABANI

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka përshëndetur arritjen e aneks- marrëveshjes për demarkacionin mes Kosovës dhe Malit të Zi.

Ai në një postim në Facebook ka njoftuar se është rrugës për në Prishtinë për dekadën e parë të shtetësisë së Kosovës.

“Rrugës për Prishtinë ku sapo dëgjova për hapin e rëndësishëm drejt finalizimit të demarkacionit me Malin e Zi!Uroj të mbyllet sa më parë”, ka shkruar ai, transmeton Klan Kosova.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje