Rama uron Fitër Bajramin me këtë fotografi

Rama uron Fitër Bajramin me këtë fotografi

Foreign Policy Chief Federica Mogherini (L) during a joint press conference with Albanian Prime Minister Edi Rama (R) in Tirana, on March 3, 2017. Mogherini is on a tour to the Balkan states - a tour that started in Montenegro and will end in Albania - to reassure the countries that the EU remains open for enlargement despite crises in the EU. GENT SHKULLAKU / AFP

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë që festojnë Bajramin, pas një muaji të gjatë agjërimi.

Me një postim në faqen e tij në “Facebook”, Rama ka uruar të gjithë myslimanët, duke i bashkangjitur urimit foton e Xhamisë së re të Namazgjasë, punimet për të cilën janë drejt përfundimit.

Mesazhi i Ramës

MIRËMËNGJES dhe me këtë pamje të Xhamisë së Namazgjasë, punimet për të cilën po ecin shpejt drejt përfundimit, ju uroj GËZUAR BAJRAMIN

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje