Reali e shet Balen nëse ofrohet çmimi i kërkuar

Reali e shet Balen nëse ofrohet çmimi i kërkuar

Real Madridi do të jetë i gatshëm të shesë yllin Gareth Bale këtë verë nëse çmimi i kërkuar nga ta plotësohet, raportojnë mediat spanjolle.

28-vjeçari u transferua në Santiago Bernabeu në verën e vitit 2013 dhe ka fituar tre tituj të Ligës së Kampionëve dhe shumë trofe tjerë që nga ajo kohë.

Por, një raport në gazetën e njohur spanjolle Marca tregon se Real Madridi tani është i gatshëm të shesë ish-yllin e Tottenhamit.

Uellsiani thuhet se është parë si i panevojshëm nga zyrtarët në klub, me shfaqjet e mira të Marco Asensios dhe premtimi i Iscos thuhet të jetë një katalizator për largimin e tij të parashikuar.

Bale mendohet të jetë i sakrifikuari i Real Madridit (Getty Images)

Në raport thuhet se uellsiani ka luftuar për formën e tij fizike gjatë viteve, duke llogaritur se ai ka grumbulluar një dështim të 25 lëndimeve në Madrid, që do të thotë se ka humbur gjithsej 78 ndeshje.

Bale nuk ka filluar në ndeshjet e fundit kundër Paris Saint-Germain, Real Sociedad ose Leganes, dhe u zëvendësua kundër Real Betisit.

Klubi do të jetë i gatshëm të pranojë një ofertë prej 90 milionë eurosh për ish-yllin e Tottenhamit.

Ylli nga Uellsi ka tërhequr interesim të madh sidomos nga skuadra angleze, ku më të përfolurat janë Manchester United dhe Chelsea.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje