Shtatë futbollistët e PSG-së që kanë mundur të luajnë për Real Madridin

Shtatë futbollistët e PSG-së që kanë mundur të luajnë për Real Madridin

Real Madrid njihet si klubi më i madh në botë, ndërsa lojtarët më të mirë gjithmonë kanë qenë pjesë e këtij.

Edhe disa lojtarë aktual të Paris Saint-Germain kanë mundur të qenë pjesë e klubit mbretëror.

I fundit që u përfol në këtë verë ishte Kylian Mbappe, i cili kaloi nga Monaco te PSG për 180 milionë euro, para që i kishte ofruar edhe Real Madridi.

Mbappe tani te PSG

Në fund Mbappe vendosi që qëndrojë në Francë.

Neymar po ashtu ka qenë i lidhur dhe Los Blancos, ndërsa presidenti Florentino Perez, e kishte kërkuar kur ishte në Santos në vitin 2013.

Dyshimi i nënshkrimit me Neymar, nuk e ka lëkundur dëshirën e Perez, i cili do të provojë të bashkohet me lojtarin në verë.

Neymar është transferi më i shtrenjtë në histori të futbollit

Por edhe lojtarë tjerë të PSG-së kanë qenë të lidhur me Los Blancos, si Marquinhos, Thiago Silva dhe Marco Verratti.

Verratti

Së fundmi Les Parisiens i lidh edhe Thomas Meunierin dhe Layvin Kurzawan me Real Madridin, pasi ishin paramenduar si zëvendësues te Daniols dhe Fabio Coentraos, por as këto transferime nuk ndodhën.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje