Tërmet në Pejë dhe Istog

Tërmet në Pejë dhe Istog

Një tërmet ka goditur sot rajonin e Dukagjinit, konkretisht Pejën dhe Istogun. Mësohet se epiqednra e tij ka qenë në Malin e Zi, raporton Gazeta Express. Tërmeti ka qenë me fuqi 4.6 shkallë të Rihterit.

Qytetarët kanë raportuar se kanë dëgjuar tërmetin ndërsa nuk ka njoftime për dëme materiale.

Në uebfaqen për monitorim të aktiviteteve sizmike CSEM, shkruan se tërmeti ndodhi në orën 14:05, 26km në perëndim të Pejës.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje