Tërmeti godet Shqipërinë

Tërmeti godet Shqipërinë

Sipas EMSC, Qendrës Evropiane Mesdhetare të Sizmologjisë, paraditen e të hënës janë shënuar lëkundje toke me magnitudë 4, në afërsi të Himarës.

EMSC-ja bën me dije se lëkundjet kanë ndodhur 20 kilometra në veri të Himarës, dhe 30 kilometra në verilindje të Vlorës.

Epiqendra e lëkundjeve të tërmetit ka një thellësi prej 2 kilometra.

Tërmeti ka ndodhur rreth orës 10:56 të paradites.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje