Tërmeti “lëkund” Shqipërinë e mesme

Tërmeti “lëkund” Shqipërinë e mesme

Një tërmet me epiqendër në Librazhd ka rënë në ora 06:25 të mëngjesit të sotëm.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, lëkundjet e tërmetit me shkallë 2.5 rihter dhe thellësi 1 kilometër, janë ndjerë në Shqipërinë e mesme.

Tërmeti nuk ka shkaktuar dëme. Ditën e djeshme janë regjistruan dy tërmete me epiqendër në Kukës.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje