Thaçi dekoron me Medalje Presidenciale kryeministrin bullgar

Thaçi dekoron me Medalje Presidenciale kryeministrin bullgar

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale kryeministrin e Bullgarisë Boyko Borissov për kontributin e tij dhënë në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Borissovi është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Kosovë me ftesë të presidentit Hashim Thaçi.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje