Thaçi: Marrëveshja përfundimtare me Serbinë, çelësi kryesor që Kosova të jetë pjesë...

Thaçi: Marrëveshja përfundimtare me Serbinë, çelësi kryesor që Kosova të jetë pjesë e BE-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur edhe njëherë për rëndësinë e dialogut final mes Kosovës e Serbisë, ku si rezultat përfundimisht shteti i Kosovës mund të jetë pjesë e shtëpisë së Bashkimit Europian.

Kështu ka bërë të ditur Presidenti Thaçi, për intervistën e tij të dhënë për reviztën holandeze ”Doplomat”, njofton Klan Kosova.

”Sapo mora një kopje të revistës holandeze “Diplomat” me intervistë pas leksioneve të mia në @Clingendaelorg. Unë përsërita se dialogu dhe një marrëveshje përfundimtare ndërmjet #Kosovës dhe Serbisë është çelësi për të dy vendet për t’u bashkuar me BE-në – si fqinjë të mirë dhe të barabartë, në paqe me njëri-tjetrin”.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje