Thaçi shpall tri ditë zie për vdekjen e veprimtarit Adem Demaçi

Thaçi shpall tri ditë zie për vdekjen e veprimtarit Adem Demaçi

Në nderim të figurës së veprimtarit të shquar, Adem Demaçi, i cili sot ka ndërruar jetë, Presidenti Hashim Thaçi, bazuar në kompetencat e tij kushtetuese dhe ligjore, i ka shpallur tri ditë zie në Kosovë, përkatësisht ditën e premte, të shtunë dhe të diel.

Gjatë këtyre ditëve të zisë, flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës do të ulet në gjysmështizë në të gjitha institucionet shtetërore brenda dhe jashtë vendit, njofton Klan Kosova.

Veprimtari i shquar, Adem Demaçi, do të varroset me nderimet më të larta shtetërore.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje