Thaçi: Sot po festojmë dyfish

Thaçi: Sot po festojmë dyfish

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar veprën e Nënë Terezës si dhe shenjtërimin e saj një vit më parë nga Papa Francesku në Vatikan.

“Si simbol i mirësisë, dashurisë dhe solidaritetit me njerëzit e vuajtur, Shën Tereza promovoi vlerat tona në gjithë globin”.

“Sot po festojmë dyfish: njëvjetorin e shenjtërimit të Shën Terezës dhe shugurimin e Katedrales në Prishtinë, që mban emrin e saj”, ka shkruar ai në Facebook.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje