Vasili: Kryeministri ka vdekur politikisht, Amerika foli

Vasili: Kryeministri ka vdekur politikisht, Amerika foli

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, rikthen në vëmendje raportin e DASH, ku shkruan se kryeministri ka vdekur politikisht.

Në një postim në Facebook, ai shkroi. “Amerika foli: Kryeministri ktheu vendin ne lavatrice gjigande te pastrimit te parave te krimit.

Departamenti Amerikan i Shtetit foli qarte. Shqipëria është kthyer ne një lavatrice gjigande te pastrimit te parave te droges,trafikut te qenieve njerezore,krimit te organizuar. Kryeministri i zene per fyti nga krimi i organizuar e damkosi Shqiperine si vendi ku krimi ka kapur pushtetin politik te qeverise dhe ekonomine e vendit.

Ky kryeminister, qe ekonomine kombetare e shkaterron ne emer te pastrimit te parave te zeza te krimit KA VDEKUR POLITIKISHT. DASH thote: “Ndërtimi, vecanërisht në zonat bregdetare, projektet e biznesit dhe kumari janë metodat më më popullore të pastrimit të parave në Shqipëri”. sipas Departamentit të Shtetit, institucionet shqiptare janë inefektive në luftën kundër pastrimit të parave. Si rezultat paratë e pista në vend pastrohen lehtësisht. Koha e ketij kryeministri ka mbaruar. Ky eshte thjesht nje Genjeshtar Global qe eshte i sinqerte vetem me kriminelet”, shkruan Vasili në Facebook./tch

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje