Veseli: Pa infrastrukturë nuk ka zhvillim ekonomik

Veseli: Pa infrastrukturë nuk ka zhvillim ekonomik

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit dhe kreu i Partisë Demokratike, Kadri Veseli, ishte pjesë e ceremonisë së nisjes së punimeve për ndërtimin e rrugës nacionale M2.

Në fjalën e tij të rastit, Kryeparlamentari Veseli përshëndeti nisjen e këtyre punimeve ndërsa potencoi se zhvillimi ekonomik nuk mund të ketë rezultate pozitive pa infrastrukturë, njofton Klan Kosova.

Ai tha se projektet infrastrukturore janë të domosdoshme për përparimin e Kosovës.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje