Villarreal-Getafe, 1-0

Villarreal-Getafe, 1-0

Skuadra e Villarrealit ka arritur fitore me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen ndaj Getafes.

Vendasit e filluan mirë ndeshjen dhe pas tre minutave lojë e shënuan golin e parë nëpërmjet Enes Unal. Në pjesën e parë mysafirët e patën rastin të barazojnë rezultatin, por nga pika e bardhë i pasaktë ishte Angel Rodriguez. Në pjesën e dytë edhe Jorge Molina dështoi të shënoi nga pika e bardhë.

Pas kësaj ndeshje Villarreal ka grumbulluar 41 pikë, kurse Getafa mbetët në kouten e 33 pikëve.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje