Vizitë në familjen Preka, aty ku tragjedia bashkoi sot PS e PD

Vizitë në familjen Preka, aty ku tragjedia bashkoi sot PS e PD

Tragjedia e familjes Preka në Velipojë që tronditi shqiptarët kudo në botë, ka zbutur deputetët e mazhorancës dhe opozitës, të cilët janë bashkuar pas asnjë hezitim për të pirë kafen e ngushëllimit aty ku nuk ka më se çfarë ngushëllosh.

Kryetari i Grupit parlamentar demokrat Edmond Spaho me kolegë si dhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, deputet i Shkodrës, kanë shkuar sot në familjen e prindërve të Edmond Prekës.

Lotët në këtë familje me prindin dhe tre fëmijët e vdekur nuk kishin reshtur ende.

 

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje