Vrapimi 100 kilometërsh që bëri bashkë O’Connell, Lladrovcin, Jahjagën e Jasharin (Foto)

Vrapimi 100 kilometërsh që bëri bashkë O’Connell, Lladrovcin, Jahjagën e Jasharin (Foto)

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ambasadori britanik Ruairi O’Connell, kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe ai i Skenderajt, Bekim Jashari janë bërë sot bashkë për të marr pjesë në një aktivitet që shënon 20 vjetorin e përfundimit të luftës.

Jahjaga ka postuar disa fotografi në profilin e saj në Facebook, ku ka përgëzuar organizatorët e kësaj nisme.

Ky është postimi i Jahjagës:

Në përkrahje të Shtegut të Shpresës, sot morra pjesë në vrapin 100 kilometërsh të organizuar nga Kosova Trail Running Association për të shënuar 20 vjetorin e luftës për çlirimin e Kosovës dhe 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Përgëzime organizatorëve për një iniciativë të tillë e cila pati për qëllim përkujtimin e sakrificave të dëshmorëve të Kosovës të cilët kontribuan për lirinë që ne sot e gëzojmë.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje