Vullkani në Hawaii lë 23 të plagosur

Vullkani në Hawaii lë 23 të plagosur

Llava e vullkanit ka goditur një varkë turistike në Hawaii duke lënë të plagosur 23 persona, thonë zyrtarët amerikan, transmeton Klan Kosova.

Kilauea quhet vullkani që shpërtheu ditë më parë në ishullin e Hawai-t në SHBA.

Të plagosurit po trajtohen në spital.

Bryan dhe e dashura e tij Erin, të cilët ishin në barkë, e përshkruan momentin e tmerrshëm kur u godit anija.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje