Zakonet e mëngjesit që s’duhet t’i praktikojmë më (Foto)

Zakonet e mëngjesit që s’duhet t’i praktikojmë më (Foto)

Zakonet e vjetra “vdesin” vështirë, prandaj ne shpesh bëjmë disa gjëra pa e menduar sa sa të dëmshme janë, transmeton Klan Kosova.

Kjo gjë ndodh sidomos në mëngjes kur sapo zgjohemi dhe mendojmë që mënyrat më të mira për të nisur ditën janë të pimë një kafe ose qumësht me drithëra.

Këto zakone s’duhet t’i praktikoni më dhe me këto gjëra tjera duhet ta filloni ditën.

Mos e lani thjesht fytyrën, bëjeni një dush 

Dushin praktikojeni me dush të nxehtë

Mos rrini ne telefon për një kohë të gjatë teksa jeni në banjo

Pastroni dhëmbët pasi hani ushqimin

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje