Zeka: Kosova dhe Shqipëria s`konkurrojnë mes vete

Zeka: Kosova dhe Shqipëria s`konkurrojnë mes vete

Kryetari i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka ka thënë se ideja e tregut të përbashkët mes vendeve të Ballkanit do të ishte e mirëseardhur, ngase ai konsideron se Kosova e Shqipëria nuk konkurrojnë me njëra-tjetrën.

Këto komente ai i bëri në tryezën “Tregtia me Shqipërinë: Sa komplekse” që u organizua nga Oda Ekonomike Amerikane.

Sipas Zekës,  barrierat mes të dyja vendeve nuk kanë kuptim, raporton EO, transmeton Klan Kosova.

“Kjo temë vazhdon të jetë më e diskutuara pavarësisht takimeve në rrafshin politik, në praktikë mbetet për tqu bërë shumë”, ka shtuar ai.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje