Zhduken dy kundërshtarë të Erdoganit veç pak orë pas zgjedhjeve

Zhduken dy kundërshtarë të Erdoganit veç pak orë pas zgjedhjeve

Nuk ka kaluar vetëm disa orë nga zgjedhjet e parakohshme në Turqi dhe kanë plasur konspiracionet në rrjetet sociale për liderët e opozitës të cilët sipas rezultateve jozyrtarë kanë humbur që në raundin e parë.

Në Twitter po flitet se janë zhdukur dy kandidatët kundërshtarë të Erdoganit. Muharrem Inxhe dhe Meral Akshener ende nuk dihet se ku janë.

Edhe hashtagu në Twiter “Ince nerde” (Ku është Inxhe) është bërë më i përdoruri.

Ndërsa një deputet i partisë së tij ka thënë se gjatë kësaj nate kanë ndodhur shumë gjëra.

Kurse në orët e vona të natës një mesazh nga numri i Inxhes ka shkuar në telefonin e gazetarit duke shkruar “Burri ka fituar” por nuk bëhet e qartë nëse ishte fjala për të apo për Erdoganin.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje