‘Zhgënjen’ iPhone 8, ja sa njerëz presin në rradhë(Video)

‘Zhgënjen’ iPhone 8, ja sa njerëz presin në rradhë(Video)

Kompania Apple ka prezantuar para pak ditësh produktet e reja si iPhone 8, televizorin dhe orën Apple dhe pritej që të kishte njerëz që rrinin në rradhë për ti blerë.

Duket se këtë herë njerëzit nuk janë aq të entuziasmuar ose kostoja duket shumë e lartë për ta. Në dyqanin Apple në Londër, nuk kishte më shumë se 20 persona që qëndronin duke pritur për të marrë celularin e ri.

Ndërsa iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus kanë dalë në shitje sot, shumë blerës po presin për iPhone X që do dalë në treg gjatë muajit nëntor.

Dihet se iPhone kanë vlerë nga 699 deri në 799 dollarë, ndërsa iPhone X do ketë koston më të lartë që ka patur ndonjëherë kompania, që arrin në 1 mijë dollarë.

‘Metro’ ka sjellë pamjet e rradhës jashtë dyqanit.

 

 

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje