Zidane para ndeshjes kthyese ndaj Juves: Asgjë nuk ka përfunduar

Zidane para ndeshjes kthyese ndaj Juves: Asgjë nuk ka përfunduar

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, thotë se asgjë nuk ka përfunduar ndaj Juventusit pavarësisht fitores 0-3 në ndeshjen e parë.

Tekniku francez thotë se preferon përkushtim në fushë dhe më pak fjalë para ndeshjes pasi respekti për Zonjën e Vjetër është maksimal.

“Nuk është do ndryshojë asgjë për ne”, ka thënë Zidane në konferencën për media para ndeshjes ndaj Juves.

Zinedine Zidane në stërvitjen para ndeshjes kundër Juventusit (Foto: Getty Images)

“E dimë se është një ndeshje tjetër, çfarë ndodhi (në ndeshjen e parë) ka ndodhur”.

“Kemi bërë një ndeshje dhe rezultat të mirë, por 50 për qind e kualifikimit vjen nga ndeshja e nesërme (të mërkurën), pra na duhet një tjetër ndeshje e madhe”.

“Dua të tregojë se vlejmë në fushë dhe jo të flas, sepse në futboll duhet të respektosh gjithë skuadrat, sepse skuadrat e mëdha kurrë nuk heqin dorë”.

“Nëse jemi të vëmendshëm nga minuta e parë deri të e 90-ta, atëherë kemi shanse të vazhdojmë tutje, por këtë duhet ta tregojmë në fushë”, ka shtuar Zidane.

SKA KOMENTE

Lini një përgjigjje